Witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Pokoju
w Żarkach Letnisku

NASZ REPREZENTANT W KONKURSIE OGÓLNOPOLSKIM!


Ogromnym sukcesem zakończył swój udział w tegorocznych, XXXI REGIONALNYCH SPOTKANIACH Z POEZJĄ I PROZĄ „WRAŻLIWOŚĆ NA SŁOWA” uczeń naszej szkoły, Karol Bączyński
. Po sukcesie w etapie gminnym, Karol reprezentował naszą placówkę w eliminacjach powiatowych konkursu, które odbyły się w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie 29 marca. Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji Jury w składzie: Czesława Monczka – aktorka Teatru im. A. Mickiewicza w Częstochowie, Dorota Musiał – instruktor ds. Literackich i Teatralnych Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie, Joanna Cesarz – bibliotekarz Miejskiej Powiatowej Biblioteki Publicznej w Myszkowie bez wahania przyznało Karolowi promocję do Etapu Regionalnego. Ten odbył się 24 kwietnia w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie.
Zmierzyło się w nim 46 najlepszych tegorocznych recytatorów z całego regionu, podzielonych na w trzy grupy wiekowe. Najliczniej obsadzona była kategoria skupiająca uczniów z klas IV-VI, co bynajmniej nie zdeprymowało naszego reprezentanta. Komisja Artystyczna w składzie: Ewa Oleś –kierownik literacki Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, Jarosław Filipski- instruktor teatralny, reżyser, aktor teatrów niezależnych, Anna Nabiałek- instruktor teatralny, animator kultury uznała, że Karol zasłużył swoim występem na II miejsce oraz na to, by reprezentować Region w XXIX Ogólnopolskim Małym Konkursie Recytatorskim w Starachowicach.
Tym samym Karol poprawił swój ubiegłoroczny wynik, gdzie po sukcesie gminnym i powiatowym stanął na najniższym stopniu podium eliminacji regionalnych.

Najlepsi krajowi recytatorzy spotkali się w Starachowicach w dniach od 24 do 26 maja. Tam już nagrody zdobyć się nie udało, choć występ Karola był gromko oklaskiwany przez publiczność i chwalony przez Jurorów. Z nowymi doświadczeniami Karol zapowiada, że w kolejnym roku szkolnym postara się powtórzyć swój sukces.
Podczas konkursów Karol Bączyński prezentował wiersz Sergiusza Michałkowa: "Historia jakich wiele" oraz fragment z książki Pawła Beręsewicza: "Kiedy chodziłem z Julką Maj".
Nad przygotowaniem Karola do konkursu czuwała Pani mgr Elżbieta Łebkowska.

nasz patron

Szkoła Podstawowa
im. Pokoju
od 16.12.1961r.

Przydatne linki
Szkoła Podstawowa im. Pokoju w Żarkach Letnisku
ul. Szkolna 20, tel. (34) 314-63-15, e-mail: spzarki@neostrada.pl