Witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Pokoju
w Żarkach Letnisku


Andrzejki w szkole

29 listopada 2012r. uczniowie klasy Va pod kierunkiem wychowawczyni pani Elżbiety Łebkowskiej przygotowali szkolne ,,andrzejki ,,. Sala numer 17 została przerobiona w salon astrologii, w którym królowały czarodziejki i wróżbici. Przepowiadano przyszłość z liczb, kart, rzucano kośćmi. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy. Gospodarze nie zapomnieli również o strawie dla ciała. Kawiarenka ,,Smakuszek,, oferowała dużo przepysznych ciast, upieczonych przez rodziców i cieszyła się ogromnym powodzeniem. zdjęcia

Święto Niepodległości

12 listopada 2012r. cała społeczność szkolna uczciła 94 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie Marta Olszewska, Karol Sioła, Karolina Karkocha, Barbara Wywiał, Bartosz Mazur, Szymon Grzesik, Martyna Stępień, Paulina Pająk, Piotr Sobota, Oskar Kudrys, Weronika Tomaszewska zaprezentowali okolicznościowy montaż poetycko-muzyczny opd tytułem ,, Droga do wolności ,, przygotowany pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego Elżbiety Łebkowskiej. zdjęcia

Halloween

30 października 2012r. klasa VIb z okazji Halloween zorganizowała dwa konkursy: na Najstraszniejsze, najciekawsze przebranie oraz na najładniejszą dynię. Oto zwycięzcy w konkursie na najładniejszą dynię:
I miejsce Lilu Policińska
II miejsce Patrycja Kaleta
III miejsce Aleksander Pilarski
Oto zwycięzcy w konkursie na najciekawsze przebranie:
W kategorii:
- „Najstraszniejsze przebranie” – Kalina Dobosz
- „Mroczny Rycerz” – Michał Wywiał
- „Kreatywne przebranie” – Jan Zalega
- „Biała Dama” – Karolina Juda
- „Czarownice z Salem” – Karolina Karkocha
- „Żywa Mumia” – Wiktor Męcik
- „Trendy Potwory” – Julia Biała. Lilu Policińska
zdjęcia

Pasowanie uczniów klasy pierwszej

WITAJCIE W SZKOLE NASZE PIERWSZAKI

Umiejętnościami nabytymi w pierwszych miesiącach roku szkolnego musieli wykazać się nasi pierwszoklasiści , by udowodnić, że zasługują na przyjęcie ich w poczet uczniów szkoły. Uroczyste ślubowanie odbyło się w środę 24 października.
Prawo mianowania się pełnoprawnym uczniem Szkoły Podstawowej im. Pokoju w Żarkach Letnisku nasi najmłodsi wychowankowie wyśpiewali i wyrecytowali podczas uroczystości połączonej z ich ślubowaniem. Zanim jednak nastąpił uroczysty akt pasowania, starsze koleżanki i koledzy z klasy II i III przekazali im wiele cennych wskazówek na temat tego, co robić, żeby w szkole wiodło im się jak najlepiej.
Pierwszaki pokazały swe umiejętności w programie artystycznym, do którego przygotowała ich wychowawczyni Jadwiga Śmiejkowska. Ponieważ w czasie występu artystycznego dzieci wykazały się dużą odwagą, bardzo dobrą pamięcią oraz zdolnościami wokalnymi, dyrektor Justyna Krauze – Cieślińska mogła z czystym sumieniem dokonać uroczystego aktu pasowania pierwszoklasistów na uczniów szkoły. Oprócz gratulacji każdy pierwszak otrzymał pamiątkowy dyplom i róg obfitości.
zdjęcia

Dzień Nauczyciela

Dzień Komisji Edukacji Narodowej, popularnie zwany Dniem Nauczyciela, został uczczony akademią przygotowaną przez klasę VIb pod kierownictwem wychowawcy A. Warot – Pietroń. Każda klasa przygotowała jakiś występ.
Maluchy z klasy II przepięknie zatańczyły do utworu Laleczka z saskiej porcelany, klasa III zaprezentowała się w wierszach i piosenkach, natomiast dziewczynki z koła tanecznego napełniły pozytywną energią całą salę, tańcząc do piosenki Rudy rydz.
Natomiast członkowie koła teatralnego zaprezentowali się w dwóch przedstawieniach: Flinstonowie oraz Romeo i Julka. Prawdziwym hitem był krótki koncert nowo powstałego zespołu rockowego, bisom nie było końca. Akademię zakończyły życzenia i upominki dla nauczycieli od Rady Młodzieżowej. zdjęcia


Dzień chłopaka na wesoło

01 października 2012r. w szkole odbył się konkurs na najładniejsze przebranie: chłopcy przebierali się za dziewczynki, a dziewczynki za chłopców. Nagrody przyznano:
W kategorii klas I – III
I miejsce – Maks Zalega
II miejsce – Kalina Dobosz
III miejsce – Szymon Kuciński
W kategorii klas IV – VI
I miejsce – Jan Zalega
II miejsce – Dorota Kucińska
III miejsce – Aleksander Pilarski zdjęcia

Integracyjny rajd pieszy uczniów klas IV – VI odbył się 26 września

Wszyscy uczniowie z niecierpliwością wyczekiwali pewnej wrześniowej środy : będzie padać czy nie? Uda się? Ale co?! Rajd pieszy! Jak co roku, z okazji Dnia Chłopaka w naszej szkole organizowana jest wycieczka piesza do Masłońskiego.
Na miejscu rozpalamy ognisko, pieczemy kiełbaski (niektórzy błyskawicznie, byle tylko się przypaliła skórka) i gramy w rozmaite gry. Zabawa była przednia, wszyscy wprost tryskali energią i humorem. zdjęcia


Sprzątanie świata

W piątek, 14 września 2012r., jak co roku, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Sprzątanie świata”. Dzień rozpoczął się apelem przygotowanym przez klasę VIa, poświęconym idei sprzątania świata, następnie klasy udały się porządkować wyznaczone tereny.
Pogoda dopisała, humory też. Śmieci zebrano bardzo dużo, oby w przyszłym roku było ich mniej!


Rozpoczęcie roku szkolnego

Rok szkolny 2012/2013 oficjalnie rozpoczęty !!!
Wypoczęci , opaleni, pełni optymizmu, ale także stęsknieni za szkolnymi kolegami, uczniowie naszej szkoły 3 września tłumnie przybyli na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Każdy z nich, ale szczególnie pierwszaki oraz szóstoklasiści , zadawali sobie pytania:
-CO NAS CZEKA W TYM ROKU ?
-JAK TO BĘDZIE ?
ZDAMY WSZYSTKIE EGZAMINY ?
CZY SOBIE PORADZIMY Z POSTAWIONYMI PRZED NAMI ZADANIAMI ?
Był to dzień niezwykły jeszcze pod jednym względem, otóż pożegnaliśmy panią dyrektor Katarzynę Zemłę, ale przywitaliśmy nową panią dyrektor Justynę Krauze – Cieślińską.
Po uroczystej akademii wszyscy rozeszli się do klas, by poznać plan lekcyjny. Teraz można już powiedzieć :
- DOŚĆ LENIUCHOWANIA !
- ZABIERAMY SIĘ DO PRACY!!!!
zdjęcia

1 2 3 4 5
nasz patron

Szkoła Podstawowa
im. Pokoju
od 16.12.1961r.

Przydatne linki
Szkoła Podstawowa im. Pokoju w Żarkach Letnisku
ul. Szkolna 20, tel. (34) 314-63-15, e-mail: spzarki@neostrada.pl

Administrator strony: mgr inż. Marta Cyran