Witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Pokoju
w Żarkach Letnisku


EuroWeek -II edycja

W dniach 10 – 14 listopada uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami już po raz drugi wzieli udział w programie Euroweek Szkoła Liderów w Międzygórzu.

W pierwszy dzień odbyły się zapoznawcze spotkania z wolontariuszami a wieczorem piżama party. Poznaliśmy osoby z innych szkół, które tak jak my przyjechały tutaj po to, by doświadczyć czegoś nowego.

Kolejny dzień rozpoczeliśmy od rozgrzewki na świeżym powietrzu. O godzinie 12.00 uczciliśmy 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę śpiewając hymn państwowy. Liczne zajęcia w tym dniu urozmaiciły nam spacer do malowniczego wodospadu Wilczki, prezentacja własnych filmików oraz pizza party.

W trzeci dzień przybyli do nas kolejni wolontariusze, z którymi pracowaliśmy w małych grupach. Odbyła się piesza wycieczka do miejscowego Ogrodu Bajek oraz prezentacja krajów, z których pochodzą wolontariusze: Dominikany i Indonezji. Na koniec pokazaliśmy nasze talenty w programie Talent Show w kategoriach: taniec, śpiew, reklama, magiczne sztuczki. Występom towarzyszyły ogromne emocje i uśmiech na naszych twarzach. Nie było mowy o nudzie.

Czwarty dzień to kolejne, aktywne zajęcia po angielsku – młodsi uczestnicy wcielali się w postacie z bajek Disneya a dla starszych został przygotowany pokaz i nauka tańca indonezyjskiego. Odbyły się prezentacje Meksyku i Filipin. Ostatni wieczór był okazją do podsumowania programu Euroweek. Łzy na twarzach naszych dzieci świadczyły o tym, iż pobyt w Międzygórzu był bardzo udany.

W piąty dzień po śniadaniu wyruszyliśmy do domu. Po drodze zwiedziliśmy zamek w Mosznej.

Udział w obozie był świetnym sposobem na niestandardową naukę języka angielskiego i niepowtarzalną szansą na poznanie wspaniałych ludzi z krajów takich jak: Indie, Indonezja, Japonia, Kolumbia, Meksyk, Dominikana, Filipiny, Korea. Pozostaną nam cudowne wspomnienia, wiedza o nowo poznanych krajach, doświadczenie pracy zespołowej i przede wszystkim większa otwartość na używanie języka angielskiego. Z niecierpliwością czekamy na następny Euroweek ... naprawdę warto.

nasz patron

Szkoła Podstawowa
im. Pokoju
od 16.12.1961r.

Przydatne linki
Szkoła Podstawowa im. Pokoju w Żarkach Letnisku
ul. Szkolna 20, tel. (34) 314-63-15, e-mail: spzarki@neostrada.pl