Witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Pokoju
w Żarkach Letnisku


Nasz EuroWeek – czyli nauka i zabawa …po angielsku!

Czterdziestu pięciu uczniów naszej szkoły w dniach 8-12 marca wzięło udział w wyjeździe edukacyjnym „EuroWeek –Szkoła Liderów”<. Celem warsztatów było rozwijanie umiejętności językowych, prezentacji grupowych oraz autoprezentacji. Zajęcia prowadzone były przez wolontariuszy z całego świata. Nasi uczniowie mieli możliwość zapoznać się z kulturą i obyczajami Nepalu, Indonezji, Peru, Hiszpanii, Turcji, Ukrainy, Kolumbii, Filipin, Anglii. Wszystkie zajęcia prowadzone były w języku angielskim. Za sprawą prowadzących uczniowie mieli możliwość wykazać się kreatywnością oraz przełamać tzw. barierę językową. Nasz obóz odbywał się w pięknych okolicznościach przyrody w Lądku Zdroju.
Oprócz wspaniałych zajęć edukacyjnych w ramach wyjazdu zwiedziliśmy również kopalnię złota w Złotym Stoku. Uczniowie mieli również okazję do zabaw i tańców z wolontariuszami w ramach wspaniale zorganizowanych „międzynarodowych dyskotek”.
Czy nasz wyjazd był udany? Nasz wyjazd był fantastyczny! Najlepiej świadczą o tym łzy naszych wspaniałych uczniów ostatniego wieczoru przed wyjazdem, którzy wcale nie chcieli wracać do domu i pytali kiedy znów możemy tam wrócić?. Może za rok?…

nasz patron

Szkoła Podstawowa
im. Pokoju
od 16.12.1961r.

Przydatne linki
Szkoła Podstawowa im. Pokoju w Żarkach Letnisku
ul. Szkolna 20, tel. (34) 314-63-15, e-mail: spzarki@neostrada.pl